Glišović za bodove

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 14. april 2024. • 09:08 •

I ovog vikenda su fudbaleri Bačke 1901 igrali pred domaćom publikom, a na stadionu kraj „Somborske kapije“ su, u nastavku Vojvođanske lige, grupa „Sever“, sa 3:0 (1:0) savladali ekipu Ravangrad 2018 iz Sombora.

Iako su imali terensku inicijativu u većem delu prvog poluvremena, domaći fudbaleri nisu umeli da dođu do gola. Možda se mreža gostiju ne bi ni tresla da Bojić, u želji da interveniše nakon prodora Glišovića, nije u 28. minutu preusmerio loptu u sopstvenu mrežu.

Početak drugog poluvremena donosi obrnutu situaciju, gosti iz Sombora su imali loptu u nogama, a i bolje prilike. U jednoj od najboljih, golman Dulić je osujetio Popovića da izjednači. Bačka „prelama“ utakmicu u 78. minutu, Mezei ubacuje loptu sa leve strane, a Glišović glavom poentira. Pet minuta kasnije, nakon oduzete lopte Kujundžića, Glišović lobuje loše postavljenog Pehilja za konačnih 3:0.

Bačka 1901: Dulić, Bursać, Kiš, Gnjatović, Vrana (51. Temunović), Milijašević (71. Kujundžić), Arežina, Mezei, Radmanović (71. Malenčić), Matijašević (19. Nenadović), Glišović.

Ravangrad 2018: Pehilj, Sapožničenko (75. Tot), Basarić, Petrić, Vuletić (75. Lovrić), Bjedov, Popović, Mandić, Mazinjanin, Lazić, Bojić.