instagram

instagram

Sa bodovima iz Novog Pazara

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 14. maj 2024. • 09:44 •

Serija Spartaka se nastavlja – fudbaleri iz Subotice su se vratili sa bodovima iz Novog Pazara, pobedili su domaćina sa 1:0 (0:0), a jedini pogodak, vredan tri boda, postigao je Ilija Babić u 74. minutu utakmice.

Početna šansa pripada domaćinu koji preti preko Karaklajića, dok Subotičani, preko Todoroskog pokazuju da nisu bez ambicija. Do kraja poluvremena je bilo uzbuđenja pred oba gola, poradovali su se Golubovi u 18. minutu, mrežu je zatresao Mudrinski, ali je gol poništen zbog ofsajda Todoroskog. Radosti je bilo i za domaće. U 43. minutu dosuđen im je penal, Suma vara golmana Vulića, ali i pogađa stativu.

I u drugom poluvremenu je bolje počeo domaći tim, šanse su imali Bojat i Ljajić, dok nešto kasnije Mudrinski ponovo nije imao sreće – sada je pogodio stativu. Posle sjajne šanse Ljajića i još bolje odbrane Vulića, Spartak dolazi do gola. Bila je to klasična kontra posle oduzete lopte, Todoroski je povezao Babića sa loptom, a ovaj koristi priliku.

Novi Pazar: Mirković, Adešina, Anan, Azemović, Bojat (78. Opara), Sise, Karaklajić (63. Islamović), Ljajić, Momčilović (63. Knežević), Suma (78. Kahrović), Srećković (70. Petković)

Spartak: Vulić, Bogićević, Ćalasan, Krsmanović, Lukić (60. Babić), Mijailović, Mudrinski (73. Acule), Stanojev (89. Kerkez), Todoroski (89. Tošeski), Tomović (60. Mijić), Đurasović.

Bio je ovo šesti meč Subotičana bez poraza (dva remija i četiri pobede), pa sada Golubovi, uprava sa Novim Pazarom, dele prvu poziciju plej-aut grupe Super lige Srbije.