Yunet
 

Društvo

Šušnica: Mladi volonteri promovišu humanost kao temeljnu vrednost našeg društva

TV Bačka Palanka • Redakcija TV Bačka Palanka • 13. maj 2024. • 00:00 •

Šušnica: Mladi volonteri promovišu humanost kao temeljnu vrednost našeg društva

Povodom Nacionalnog dana dobrovoljnih davalaca krvi, danas je kod predsednika opštine Bačka Palanka Branislava Šušnice organizovan prijem naših humanih sugrađana koji svoju dobrotu i plemenitost pokazuju dugi niz godina , zahvaljujući čemu opština Bačka Palanka nosi epitet najhumanije sredine već 17 godina.

Predsednik opštine, u svom obraćanju, zahvalio se svim dobrovoljnim davaocima krvi , svima onima koji nesebično pomažu kada je to napotrebnije, naročito mladim volonterima kojih je na svu sreću sve više u humanitarnoj porodici Crvenog krsta Bačka Palanka. Predsednik je posebno izrazio veliko zadovoljstvo i ponos zbog naših mladih volonterki koje su pritekle u pomoć prilikom napada na profesora od strane učenika u TŠ „9. maj“.

Crveni krst u Bačkoj Palanci svojim aktivnostima svakodnevno doprinosi razvoju humanosti, solidarnosi i empatije među članovima naše zajednice.

Dve mlade volonterke , Ljiljana Velemir i Kristina Kozić, ističu kako im je veoma drago što svoje slobodno vreme koriste kako bi pomogle nekome, a posebno zbog toga sto kroz edukacije koje prolaze, svoje znanje mogu da primene.

Preporučujemo još …


Vojvođanska događanja
Pregled dana - video

vojvodanska-dogadanja
Budi human - Helena