Plivački savez Srbije proglasio Anju Crevar za najbolju seniorku u 2023.

RTV Pančevo • Redakcija RTV Pančevo • 24. decembar 2023. • 22:31 •

Plivački savez Srbije tradicionalno je proglasio najuspešnije takmičare u svim uzrastima u 2023. godini. Nagrade za najuspešnije seniore poneli su očekivano Anja Crevar, članica PK Dinamo iz Pančeva i Andrej Barna. Pančevka je uspela da zabeleži nekolik veoma zapaženih rezultata, a najveći uspeh ostvaren je na Evropskom prvenstvu za plivače do 23 godine u Dablinu. Crevarova je u Irskoj osvojila dve srebrne medalje u trkama na 400 metara mešovito i 200 metara slobodnim stilom. Takmičarka pančevačkog Dinama je na drugom mitingu Svetskog kupa u Budimpešti stigla do srebrnog odličja u trci na 400 metara mešovito, a godinu je okončala nadmetanjem na kontinentalnom šampionatu u malim bazenima u Rumuniji gde je završila kao sedma u istoj disciplini.

Barna ove godine nije uspeo da uđe u osam najboljih na Svetskom prvenstvu u Fukuoki, ali je upravo na tom takmičenju izborio vizu za Olimpijske igre u Parizu plivavši 48,20 u trci na 10 metara slobodnim stilom. Subotičanin je osvojio sve sprinterske trke u kraulu na ovogodišnjim Prvenstvima Srbije i Banjaluka Openu.