Železničar remijem u Nišu završio jesenji deo sezone

RTV Pančevo • Redakcija RTV Pančevo • 21. decembar 2023. • 19:08 •

Radnički Niš – Železničar 1:1 (0:0)

STADION: Čair. Gledalaca: 500. Sudija: Srđan Jovanović (Beograd). Žuti kartoni: Ilić, Belaković (Radnički) Grgić (Železničar) .Strelci: Petrov u 54. minutu za Radnički, Koatar u 90+2. minutu za Železničar

RADNIČKI NIŠ:Rosić, Jankam, Vojinović, Bakić, Petrović, Ilić, Stajić, Jovanović (90.Vlajković), Mesarović (75.Marjanović), Belaković (61. Škrbić), Petrov (90.Ivelja)

ŽELEZNIČAR: Živković, Konatar, Đorđević, Knežević (79. Krajišnik), Stanković, Hajdin, Romanić (76.Romanić), Grgić, Gajić, Lakićević (75. Trifunović), Pavlov (75.S.Jovanović)

Železničar je remijem protiv Radničkog u Nišu završio jesenji deo sezone, uprkos boljoj igri tokom cele utakmice. Ipak, jedan trenutak nepažnje odbrane Dizelke koštao ih primljenog gola, ali je mladi Marko Konatar tu grešku ispravio u 90+2. minutu utakmice i doneo vredan bod svom timu.

Pančevci su dobro otvorili utakmicu, imali su nekoliko prilika već u uvodnim minutima meča, ali je golman Radničkog, Rosić bio uspešniji u tim duelima. Najbolju priliku izabranici Nenada Mijailovića nisu iskoristili u 34. minutu, kada je Lazar Romanić uposlio Stefana Hajdina. Defanzivac Pančevaca šutirao iz prve sa 14 metara, ali je oprezan bio golman Rosić i loptu poslao u polje.

Uprkos boljoj igri Železničara prvo poluvreme je završeno bez golova.

Do vođstva, ipak prvi stižu domaći igrači u 54. minutu. Belaković je prošao po levoj strani, a zatim je uputio precizan centaršut, a Petrov je glavom sa deset metara smestio loptu u mrežu.

Upornost se Železničaru isplatila u drugom minutu nadoknade utakmice u Nišu. Trifunović je odlično prošao po desnoj strani, pokušao je jedan igrač Radničkog glavom da izbije loptu iz šesnaesterca, ali je ona došla do mladog Marka Konatara, koji je sa deset metara snažno šutirao i smestio loptu u mrežu za 1:1.

Sa vrednim bodom Železničar je zadržao 14. mesto na tabeli, ali u nastavak sezone sigurno će ući sa većim ambicijama. Već od sutra Pančevci su na odmoru. Sledeću utakmicu u prvenstvu Železničar igra protiv Novog Pazara na domaćem terenu 10. februara 2024.