Železničar slavio pred domaćim navijačima protiv Spartaka

RTV Pančevo • Redakcija RTV Pančevo • 9. decembar 2023. • 20:27 •

Železničar – Spartak 2:1 (2:1)

SRC Mladost u Pančevu. Gledalaca: 800. Sudija: Danilo Nikolić (Lovćenac). Žuti Kartoni: Tanasijević,Prijović (Spartak) Purtić (Železničar). Strelci: Romanić u 9. Hajdin u 31. minutu za Železničar, Tošeski u 12. minutu za Spartak.

Železničar: Živković, Grgić (90. Grgić), Stanković, Konatar, Hajdin (90. Markišić), Đorđević (82. Kovačević), Gajić, Lakićević, Romanić (82.Šušnjar), Purtić, Pavlov (76. S.Jovanović).

Spartak: Vulić, Tanasijević, Kerkez, Ćalasan, Stanojev (67.Rošević), Todorovski (67.Babić), Đurasović, Tošeski, Prijović, Mudrinski (81. Ubiparip), Bijelović (81. Bijelović).

Železničar je pobedom protiv Spartaka spustio zavesu na jesenji deo sezone u Pančevu. Hrabrom, a pre svega dobro organizovanom igrom, izabranici Nenada Mijailovića stigli su do velika tri boda. Znali su u Pančevu da će imati težak posao protiv Spartaka, jer ekipa sa severa Bačke od dolaska Nenada Lalatovića igra vrlo dobro.

Da domaći tim ništa osim trijumfa ne zanima,bilo je jasno već na startu utakmice, a prvu šansu imao je Konatar u 6. minutu. Ipak, uspeli su tada da se odbrane gosti.

Ono što im nije uspelo tada, jeste tri minuta kanije. Aleksandar Đorđević je sa sredine terena poslao loptu pravo u noge Lazaru Romaniću, koji je prošao između štopera Spartaka i sa petnaest metara poslao loptu iza leđa golmana Vulića – 1:0.

Radost domaćih nije, međutim dugo trajala. Neopreznost defanzivaca Železničara u 12. minutu kaznio je Tošeski za izjednačenje – 1:1.

Nisu se obeshrabrili igrači domaćeg tima zbog izjednačenja. Inicijativa se Železničaru isplatila već u 31. minutu. Dobio je jednu dubinsku loptu Pavlov, ali je golman Spartaka, uspeo da je izbije ispred njega. Niko nije obraćao pažnju na Stefana Hajdina, koji je ostao sam na sedam-osam metara od gola protivnika, tako da je bez problema loptu smestio u mrežu – 2:1.

Samo četiri minuta kasnije, pokušao je Lazar Romanić ponovo da savlada golmana Spartaka, ali je lopta otišla pored gola.

Železničar je u drugom poluvremenu znalački čuvao loptu, igrao oprezno i zasluženo stigao do tri boda.

U narednom kolu Železničar gostuje Voždovcu. Posle pobede protiv Spartaka Pančevci su na 14. mestu sa 17 bodova.