Poraz na kraju

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 13. april 2024. • 08:00 •

U poslednjem kolu Košarkaške lige Srbije subotički Spartak pretrpeo je poraz u Zemunu – slavila je domaća Mladost sa 82:79 (14:17, 19:25, 20.23, 29:14), a Golubovima je presudio bivši igrač Aleksa Ilić koji je u poslednjoj sekundi pogodio svoju četvrtu trojku na meču.

Spartak je diktirao tempo igre i držao konstantnu prednost. Tako je u 2. minutu bilo već 7:1, u 5. 12:3, dok je Živojinović uspeo da smanji zaostatak domaćih na 14:17.

Trojka Milisavljevića u 13. minutu donosi prednost od 23:16, a pauzu između dva poluvremena Subotičani čekaju sa 42:33.

Trojke Barne i Milisavljevića dižu prednost Golubova na dvocifrenih 48:36, dok je u 29. minutu bilo i 64:51.

U poslednjoj deonici košarkaši Spartaka beleže dosta promašaja, pa i sa linije slobodnih bacanja, ali u 38. minutu vode sa 79:71. Greške u finišu utakmice skupo su koštale Subotičane, sa tri trojke u tri završna napada domaći dolaze do preokreta i pobede.

Mladost Maxbet: Radonjić, Živojinović 4, Tešić, Milenković 7, Vasić 2, Gašić 14, Matić 8, Radojević, Knežević 2, Die 12, Ilić 14, Milošević 19.

Spartak Office shoes: Cerovina 7, Cvetković 3, Stepanović 7, Milisavljević 9, Radosavljević 5, Medarević 3, Tejić 6, Lazić 9, Gordić 7, Marelja 5, Sokolović 1, Barna 17.