Solidna zaliha iz Slovenije

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 10. april 2024. • 07:09 •

Košarkaši Spartak Office shoesa uradili su dobar posao u Sloveniji, u prvom meču četvrtfinala plej-ofa savladali su ekipu Heliosa iz Domžala sa 84:71 (22:19, 19:14, 20:18, 23:20). Osim pobede, značajna je i razlika koja sada postaje kapital Subotičana pred revanš u Srbiji.

Početna prednost pripada domaćinu koji vodi sa 5:0, dok Tejić pogađa prvi koš za Spartak u 3. minutu. Vodili su Slovenci i sa 12:6, a onda Gordić i Barna nižu poene za preokret – 17:15.

Sa dvanaest poena u uvodnim minutima druge četvrtine Luka Cerovina diktira tempo utakmice, a Spartak u 13. minutu ima dvocifrenih – 34:24. Smanjuju košarkaši Heliosa sa 33:38, ali su Mozli i Barna zadržali solidnih +8 pred odlazak u svlačionicu.

Odlično Golubovi počinju drugo poluvreme, smenjivali su se u napadu Gordić, Barna, Milisavljević, Mozli i Cerovina, a Spartak je u 25. minutu vodio sa 58:37. Nemanič je vratio Slovence u igru koji poslednju četvrtinu čekaju sa 10 poena zaostatka.

Pomenuti igrač pogađa i za 56:61 početkom poslednje četvrtine, ali sledi ekspresni odgovor Subotičana. Poene veže Barna, trojke dodaju Medarević i Gordić, pa Spartak brzo stiže do ponovo dvocifrene prednosti.

Kansai Helios: Đite 2, Blomgren 9, Bernard 15, Šetina, Zemljič 6, Mirtič 6, Nemanič 16, Copot 3, Makhovic 9, Sirc 1, Pahernik, Daneu 4.

Spartak Office shoes: Cerovina 14, Cvetković, Milisavljević 2, Gordić 11, Radosavljević, Medarević 9, Tejić 6, Lazić 2, Marelja, Sokolović 3, Mosli 10, Barna 27.

Revanš susret je u utorak, 16. aprila, u Hali sportova u Subotici, od 18 sati.