Bez bodova u Kragujevcu

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 8. april 2024. • 08:28 •

Nakon što su ostali bez bodova u meču protiv Radničkog iz Niša u Subotici, fudbaleri Spartaka pretrpeli su poraz i na gostovanju Radničkom 1923. Kragujevčani su, zahvaljujući boljoj igri, došli do zaslužene pobede od 3:1 (1:1).

Da su domaći raspoloženi videlo se već u šestom minutu kada je Kilijan Bevis zatresao mrežu Spartaka, ali je gol poništen zbof ofsajda. Pogađaju Kragujevčani i stativu, a u 31. minutu sledi i pogodak – Ristić donosi prednost Radničkom. Trgao se Spartak nakon primljenog pogotka, a u 36. minutu slobodan udarac odlično izvodi Miloš Mijić za izjednačenje.

U 51. minutu prednost je bila opet na strani domaćih. Tošeski je igrao rukom u kaznenom prostoru Subotičana, potvrdili su to i iz VAR sobe, a „najstrožu“ kaznu realizuje Vidosavljević. Tri minuta kasnije Radnički pojačava prednost, Bevis upošljava Zorića koji pogađa za 3:1.

Golubovi su pokušavali da se vrate u igru, a najbolju priliku propušta Stanojev, posle asistencije Mijića.

Radnički 1923: Mladenović, Adžić, Šerbečić, Simović, Pecelj (65. Dadić), Ristić (65. Aleksić), Zorić (80. Vidović), Viždi (65. Ćosić), Vidosavljević, Ortiz (65. Gluščević), Bevis.

Spartak: Vulić, Martinović (84. Dunđerski),Ćalasan, Prijović, Mijailović, Stanojev (84. Tomović), Tošeski, Đurasović (65. Kolins) ,Todoroski (65. Mudrinski), Ubiparip (84. Rošević), Mijić.