instagram

instagram

Pobeda u Beogradu

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 3. april 2024. • 08:13 •

Košarkaši Spartaka zabeležili su novu pobedu, na gostovanju su sa 90:66 (22:24, 24:13, 23:18, 21:11) savladali OKK Beograd. Mladi rival je uspevao da parira Subotičanima prvu četvrtinu, ali mnogo više od toga domaći nisu mogli. Poenterski je ovoga puta odskočio Marko Tejić, meč je završio sa 26 poena, a zanimljivo je da je iz igre bio nepogrešiv – pogodio je svih dvanaest pokušaja, dok je jedine dve „greške“ u šutu napravio sa linije slobodnih bacanja (2/4).

Domaći su vodili sa 4:0, Spartak okreće uz dobre poteze Tejića i na kraju 5. minuta vodi sa 16:12. Međutim, dobra rola Pantelića, krunisana sa dve trojke, ostavlja Beograđane na prednosti od +2.

Vodio je OKK Beograd i sa 29:24, Golubove u ritam vraća Gordić, stiže podrška pomenutog Tejića, a Medarević zaključuje seriju nakon koje Subotičani vode sa 37:29 i praktično postavljaju stvari na svoje mesto.

U trećoj četvrtini pogađaju i Cerovina i Barna, potom dva napada realizuje Tejić, dok trojke Lazića i Sokolovića donose Spartaku ugodnih 69:55 pred poslednju četvrtinu.

Golubovi su do kraja meča prednost dodatno utvrdili, te su stigli do desete uzastopne pobede.

OKK Beograd: Nekić, Marković 19, Vukčević 2, Paunović, Dragojević, Pavlović, Pantelić 11, Radaković 3, Gačić 6, Mušicki 9, Petrović 16.

Spartak Office shoes: Cerovina 8, Cvetković, Stepanović, Kutlešić, Milisavljević 4, Radosavljević 2, Medarević 11, Tejić 26, Lazić 10, Gordić 10, Sokolović 4, Barna 15.