Raspucani Golubovi

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 31. mart 2024. • 10:32 •

U izuzetnoj šuterskoj večeri, košarkaši Spartak Office shoesa savladali su Čačak 94 Quantox, a rezultat od 113:96 (32:21, 33:24, 27:28, 21:23) govori kakva se utakmica odvijala na terenu. Sa 24 pogođene trojke i 34 asistencije Subotičani su obeležili ovo veče.

Kada se činilo da gosti, iako sa problemima sa sastavom, mogu da, bar na početku, namuče Golubove, Barna je trojkama pokazao da je raspoložen, uostalom kao i njegovi saigrači. Brza igra Subotičana, sa mnogo sjajnih dodavanja, uz dobre procente šuta, usmerili su u ranoj fazi meč ka velikom broju poena.

Spartak je u drugoj četvrtini u četiri napada pogodio četiri trojke, istakao se Lazić, pa je posle prvog poluvremena domaći tim vodio sa 65:45.

Ništa drugačije nije bilo ni u trećem periodu, sada je Medarević pogađao za tri, a onda stiže i dvadeseta trojka Subotičana koju pogađa Cvetković za 89:67.

Završna deonica brzo donosi probijanje trocifrene granice, pogađa Lazić, a pitanje pobednika bilo je rešeno. I dok je publika uživala u pravoj reviji koševa, trener domaćih Vladimir Jovanović sigurno ima šta da zameri svojim igračima na igri u odbrani, pogotovo u momentima kada je loptu imao Gašić koji je, bez mnogo problema, stigao do učinka od 31 poena.

Spartak Office shoes: Cerovina 12, Cvetković 3, Stepanović 4, Milisavljević 11, Radosavljević 10, Medarević 11, Tejić 10, Lazić 20, Gordić 11, Marelja, Sokolović 2, Barna 19.

Čačak 94 Quantox: Dodić 10, Lovrić, Puliam, Grojić 9, Pešaković 26, Lakić 16, Gašić 31, Milentijević, Pantić 4, Danilović, Tatić.