Bez sreće u drami

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 19. mart 2024. • 06:31 •

Košarkašice Spartaka ostale su na korak do još jednog iznenađenja – u drami u završnici meča poražene su od Crvene zvezde sa 78:80 (14:21, 19:19, 23:18, 22:22).

Zvezda bolje otvara utakmicu, vodi sa 7:2, ali Orozovićeva sa pet vezanih poena hvata priključak na 12:13. Do kraja četvrtine bolje su opet bile crveno-bele, a prave seriju od 8:2.

Držale su Golubice bolji ritam u drugoj deonici, stizale su na koš zaostatka, a opet su popustile na kraju – dominantna Kim Rojster donosi gošćama prednost od 36:29.

Treća četvrtina pripala je Spartaku, a do kraja ove deonice Golubice su opet bile u igri – 56:58.

Trojka Prokićeve u 35. minutu donosi prednost ekipi iz Subotice – 64:63, dok Rejnijeva u 39. minutu pogađa trojku za 76:73. Na tridesetak sekundi do kraja uz dosta sreće Rojsterova hvata skok u napadu i donosi izjednačenje. Spartak ne realizuje napad, dok Lena Radulović na nešto jače od sekunde pogađa za 80:78. Golubice su, nakon tajm-auta, uspele da naprave akciju za tri, šutirala je sa veće udaljenosti Rejni, ali nije bila dovoljno precizna.

Spartak: Orozović 22, Nikolić 2, Paći, Vidaković Hadnađ, Rejni 19, Romčević, Kalahan 11, Prokić 14, Tešanović, Čanović 2, Krnjajski 2, Gluhavičanin 6.

Crvena zvezda: Naumčev 17, Radulović 9, Čorto 10, Dačić, Jovanov 3, Matić 2, Đurđević, Kovačević 6, Bojović, Stojanović, Selaković 6, Rojster 26.