Bez bodova sa gostovanja

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 17. mart 2024. • 08:02 •

Nisu uspele odbojkašice Spartaka da osvoje bodove na gostovanju, sa 3:0 (25:18, 25:20, 25:23) savladala ih je ekipa Srema, ali, kako je poraz pretrpela i ekipa Radničkog (od Partizana 2:3), mesto u „sigurnoj“ zoni pred poslednje kolo nije ugroženo.

Serijom od 4:0 domaće dolaze do prednosti od 11:7 u prvom setu, dok Mihajlovićeva to uskoro pretvara u prednost od 18:12. Kada Đorđevićeva veže dobre napade za 22:14, set je praktično bio gotov.

Blok i napad Antićeve donose Sremu lepu prednost od 12:6 sredinom drugog seta, a bilo je uskoro i 17:12.U završnici seta dilema nije bilo.

Kada je Grabićeva poentirala za 10:6 činilo se da Srem hita ka još jednom lakše osvojenom setu. Spartak, ipak, uspeva da odgovori, dolazi do izjednačenja – 12:12, a uz dva bloka Jekovićeve i preokreta – 17:15. Ista igračica dodaje dva dobra napada za obećavajućih 20:16, pa i novi blok za 21:16. Golubice nisu umele da privedu set kraju, pa tačku na meč stavlja blokom Draškovićeva.

Srem: Mihajlović 16 (2 as), Grabić 11 (2 bl), Ivković, A. Đorđević 6 (3 bl), Stevanović, Egić, Stanković, Milunović, Drašković 14 (1 bl), K. Đorđević (libero), Antić 9 (4 bl, 1 as), M. Đorđević 4 (1 bl), Živanović.

Spartak: Jao 8, J. Korolija, Jeković 10 (5 bl, 1 as), Žigić (libero), D. Korolija, Elizatova, Džaković 2 (1 bl, 1 as), Matić, Klisura 11 (2 as), Baić 4 (1 as), Jaramazović 1, Dimitrić (libero)9, Ristanović 5 (1 bl).