Bez promene – bez pobede

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 17. mart 2024. • 07:55 •

Bez promene – bez pobede Foto: A. Šećerov

Nema promene – fudbaleri Spartaka izgubili su još jedan meč na domaćem terenu u Super ligi Srbije. Čini se kako je poslednji, pretrpljen u „komšijskom derbiju“ najbolniji – TSC nosi bodove u Bačku Topolu nakon pobede od 4:2 (2:0).

Gostima iz Bačke Topole je u potpunosti pripalo prvo poluvreme, a u prvih 45 minuta domaći igrači su malo šta pokazali. Već u 17. minutu TSC vodi, prednost gostima doneo je Radin. Nakon gola, TSC je bio još ubedljiviji, a u 29. minutu, nakon asistencija Pantovića, poentira Ćirković.

Čak četiri izmene između dva poluvremena koje je izvršio trener domaćih donele su rezultat. Spartak je konačno uspevao da odgovori, probao je Ubiparip, ali se raduju prvo gosti. Jovanović u 54. minutu koristi „poklon“ odbrane Spartaka. Konačno, pogađa i domaći tim, u 58. minutu iz slobodnjaka poentira Mijić, a već u 65. minutu i Ubiparip, pa utakmica dobija opet na neizvesnosti. Ipak, u 68. minutu drugi žuti dobija Martinović, Spartak ostaje sa igračem manje na terenu. TSC opet drži konce igre, pogotovo nakon 74. minuta i drugog gola Aleksandra Ćirkovića.

Spartak: Manojlović, Bogićević, Mudrinski (46. Ubiparip), Todoroski (46. Stanojev), Mijić (69. Dunđerski), Lukić, M. Kerkez, Prijović, Mijailović, Tomović (46. Đurasoviž), Martinović.

TSC: Ilić, Radin (87. Kuveljić), Jovanović, Milosavljević (79. Vlalukin), Antonić (79. Šoš), Stojić, Pantović (79. Pejić), Petrović (79. Rakonjac), Ćirković, Vulić, Krstić.