Spartak siguran u duelu protiv Niša

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 16. mart 2024. • 09:44 •

Iako su igrali bez startnog dizača, odbojkaši Spartaka su, prema očekivanjima, bili sigurni u duelu protiv Niša – potvrđuje to i ubedljiva pobeda od 3:0 (25:22, 25:16, 25:16). Gosti su jedino u prvom setu uspeli da se rezultatski drže u meču, ali ne više od toga.

Prvi nalet Spartaka donosi preokret, Džasper smečira za 14:12, a onda poene niže i Mašulović koji je bio tačan za 22:19. Isti igrač u finišu seta realizuje drugu set loptu.

U drugom setu proradio je blok Subotičana, brzo je bilo 6:1, 18:12, a rano stečena prednost bila je i više nego dovoljna da se set mirno privede kraju.

Nešto bolje treći set počinje ekipa Niša, ali su opet Džasper i Mašulović snažnim napadima odvojili Spartak. Serijom od 8:0 Golubovi stižu do 23:13 i ostalo je samo da se dočekaju završni poeni.

Spartak: Mašulović 14 (1 bl), Jungić 3 (1 bl), Tončić, Peić (libero), Lečić 7 (3 bl), Vulikić, Flores 7 (1 bl), Šuvački 5 (3 bl, 1 as), Šebek (libero), Pavlović 7 (2 bl), Džasper 18 (2 bl, 1 ass), Tešović, Tumbas, Dulić.

Niš: Jeremić (libero), Todorović, Đorđević (libero), Đokić 12 (1 bl), Milovanović 1, Kostadinović 6 (1 bl, 1 as), Antić 6 (1 bl, 1 as), Vulović 1, Šarović 7 (1 bl, 1 ass), Raos 3, Kitanović 2 (1 bl).