Bod sa gostovanja

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 13. mart 2024. • 07:39 •

Nakon sjajne utakmice u Beogradu protiv Čukaričkog fudbaleri Spartaka doneli su u Suboticu bod. Meč koji je obilovao lepim potezima, neobičnim golovima, pa i preokretima, okončan je rezultatom 2:2 (0:1), a čini se kako je Spartak uspeo da se vrati iz „dubokog bunara“ i umalo stigne do pobede.

Prvu priliku za domaće imao je nekadašnji igrač Spartaka Ivanović, odbranio je tada Vulić, ali se golman Subotičana nije najbolje snašao u 29. minutu, kao ni cela odbrana. Tada je Adžić ubacio loptu iz kornera koja je završila – pravo u golu. Čukarički je i nakon prednosti bio bliži pogotku, dobru priliku imao je Miladinović, dok je poluvreme obeleženo novom šansom Ivanovića.

Opomena kod prvog gola nije bila dovoljna Subotičanima, pa je u 51. minutu još jednom pogodio Luka Adžić i to ponovo direktno iz kornera. Kao da je to nedostajalo Golubovima da se pokrenu, pa već u 55. minutu stiže gol nade – postigao ga je Martinović. Gol donosi Subotičanima samopouzdanje, dobru šansu ubrzo je imao Todoroski, a izjednačenje stiže u 80. minutu. Tek što je ušao, Vojo Ubiparip je dobio dobru loptu od Todoroskog i doneo izjednačenje. Mogao je Ubiparip da izraste u još većeg heroja, u poslednjim momentima meča je još jednom sjajno šutirao, ali je Filipović zaustavio loptu na gol-liniji.

Čukarički: Filipović, Adžić (72. Nikčević), Jovanović, Miladinović, Milojević (46. Kovač), Pavkov, Sisoko (88. Cvetković), Stanković, Tošić, Vranješ, Ivanović (53. Ergelaš)

Spartak Ždrepčeva krv: Vulić, Bogićević, Kerkez (46. Babić), Lukić, Martinović, Mijailović, Mijić (72. Todoroski), Đurasović (46. Tomović), Prijović, Rošević (46. Stanojev), Mudrinski (80. Ubiparip).