instagram

instagram

Cerovina za pobedu u Somboru

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 10. mart 2024. • 09:49 •

Kako se moglo i očekivati, košarkaški derbi u Somboru obeležen je neizvesnom igrom, ali i pobedom Subotičana koji su u finišu utakmice prelomili meč, te zahvaljujući raspoloženom Luki Cerovini, ali i dobroj odbrani, stigli do pobede od 84:80 (13:22, 25:17, 22:26, 24:15).

Domaći do značajnijeg viška dolaze u finišu prve četvrtine, a trojka Stanojevića donosi Džokeru prednost od 20:12.

Spartak smanjuje zaostatak preko Milisavljevića, ali Marković vraća domaće na +7. Golubove napadački u život vraćaju Gordić i Barna, Medarević dodaje trojjku za 31:34, ali odgovara Jugović, koji daje nekadašnoj ekipi pet poena u niz za 39:31 u 18. minutu. Serijom 7:0 i dobrom odbranom, Golubovi stižu na 38:39.

Velika borba viđena je u trećoj četvrtini, Dejvis je delovao nezaustavljivo, dok je dobar bio i Gordić sa druge strane terena.

Jugović beleži još jednu trojku, Somborci vode sa 68:60 u 31. minutu, dok Spartak diže ritam uz Barninih 2+1 i trojku Cerovine. Upravo pomenuti Cerovina serijom poena, pa i trojkom u 38. minutu donosi prednost Subotičanima od 81:74, a bio je to zalog za pobedu.

Džoker: Dejvis 25, Lugić 7, Kapetanović 11, Jugović 14, Brbaklić, Marković 1, Vukas 5, Krstanović 2, Bodrožić, Stanojević 9, Simons 5, Milin 1.

Spartak Office shoes: Cerovina 17, Cvetković, Stepanović 2, Kutlešić, Milisavljevi 4, Radosavljević, Medarević 10, Tejić 8, Lazić 3, Gordić 16, Sokolović 6, Barna 18.