instagram

instagram

Gošćama bodovi iz Subotice

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 9. mart 2024. • 07:24 •

Pobedom od 3:0 (25:23, 25:20, 25:22) odbojkašice Železničara iz Lajkovca stigle su do pobede u Subotici. Bio je to meč u kome je gostujuća ekipa bila favorit, ali je šteta što Spartak nije osvojio bar jedan set i produžio utakmicu.

Početak meča pripao je gostujućoj ekipi koja je relativno brzo stigla do ubedljive prednosti od 18:9. Kada se činilo da je završnica stvar rutine, Spartak konačno smiruje prijem servisa i kreće da igra bolje, pogotovo u odbrani. Prednost rivala se topila, a blok Klisure dovodi Golubice na 22:23. Nažalost, više od toga domaće nisu mogle.

U nastavku meča bilo je više borbe, dugih poena, Subotičanke su bile konkurentnije, ali nisu uspele da to pretvore u rezultat. Spartak je u drugom setu uspeo, na primer, da povede sa 14:13, ali je tada Koprivica bila igračica odluke.

Treći set donosi nekoliko preokreta, Spartak je vodio sa 4:3, 11:9. Gošće su, ipak, okrenule na 16:12, Golubice stižu na 17:18, pa opet Železničar vodi sa 22:18, a Spartak stiže na 21:22. Ipak, bilo je to sve od ekipe iz Subotice u ovom momentu.

Spartak: Yao 5 (2 as), J. Korolija, Jeković 9 (2 bl), Žigić (libero), D. Korolija 2, Elizarova, Džaković 6 (2 bl, 2 as), Matiić 1, Klisura 15 (3 bl), Baić, Jaramazović, Dimitrić (libero), Ristanović 9 (1 b, 3 as).

Železničar: Ivanović 12 (1 as), Stanojević, Veltman 1 (1 bl), Milojević 11 (4 bl), Zelenović 15 (1 as), Pakić (libero), Terel 5, M. Stojanović, Kostadinović, Koprivica 7 (4 bl), Žakić 1, A. Stojanović (libero), Tomić 5 (2 as).