instagram

instagram

Rukometaši ubedljivi

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 9. mart 2024. • 07:21 •

Kako se to i moglo očekivati, rukometaši Spartaka su bili ubedljivi u okršaju protiv Sivca. Iako su u sportu „unapred dobijeni mečevi“ često problem, za Subotičane to nije bilo tako, a potvrđuje to i sigurna pobeda od 36:22 (18:9).

Sa dva brza gola Lakovića i Ćosića Spartak je već u 8. minutu imao četiri gola prednosti – 6:2, a tako je bilo i u nastavku meča. Miskin uskoro diže prednost na +5, a u finišu poluvremena opet pogađaju Miskin i Laković za +8 – 16:8. Uz dobru odbranu i brze golove Subotičani na pauzu odlaze sa velikih 18:9.

Odmah na početku drugog dela igre Radislav Laković nastavlja svoju seriju, a Spartak stiže do dvocifrenih 19:9. Uspeli su gosti potom malo da smanje razliku, da dođu do -7, ali na kratko. Dva gola Lakovića donose Subotičanima opet velikih 26:13. Visoka prednost omogućila je stručnom štabu Subotičana da malo rastereti prvu postavu, ali bez uticaja na rezultat.

Spartak: Vojvodić, Marić 1, Maksimović, Kuburović 2, Misin 2, Spasić 2, Laković 12, Spremo 1, Lisov, D. Bukvić 2, Ivić 1, Ćosić 3, Cmiljanović 3, Kolarić 2, Radojičić 1, Milinković 4.

Sivac 69: Rajić 1, Beslać 3, Šljukić, Vemić 3, Kuprešanin, Delibašić 3, Boškov 1, Pušonja, Zeljko, Dubaić 1, Predojević 2, Čabai 3, Regojević, Vlaović, Bosančić, Kočić 5.

Za najboljeg igrača meča proglašen je Radislav Laković, prvotimac Spartaka i strelac čak 12 pogodaka.