Fudbal: Bolji na gostovanju

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 4. mart 2024. • 07:44 •

Fudbaleri Spartaka se vraćaju u borbu za plej-of – pobedom protiv Voždovca na gostovanju od 2:0 (0:0) i uz nova tri boda, popeli su se na devetu poziciju tabele, ali su i potvrdili da u drugom delu sezone bolje igraju na gostovanjima.

Prvo poluvreme donelo je oštru igru, ali i vrlo disciplinovane odbrane. Ofanziva nije mogla da dođe do izražaja, a jednu od retkih prilika imao je domaći tim. U 34. minutu je golman Vulić dobro zaustavio pokušaj Antonijevića.

Golman Vulić je bio siguran i u nastavku meča, a ključne odbrane imao je u 50. minutu. Zaustavio je pokušaje Antonijevića i Pirgića, dok je Vujanović pogodio stativu. Sledi odgovor Subotičana, zablistao je Lukić, ali i golman Katić.

Golubovi vode od 68. minuta. Tada je Lukić dobro ubacio loptu pred gol domaćih, a Andrej Todoroski je uspeo da je preusmeri iza leđa golmana Voždovca. I nakon gola su Subotičani igrali disciplinovano, dok Lukić u sudijskoj nadoknadi pogotkom za 2:0 otklanja i poslednje dileme oko pobednika.

Voždovac: Katić, Lukić, Matić, Pavlović (Teodorović), Vujanović, Pirgić (Skrobonja), Krpić, Petrović (Miletić), Antonijević, Đuričić (Mitrović), Đurđević.

Spartak: Vulić, Bogićević, Tošeski (Babić), Mudrinski (Ubiparip), Todoroski (Đurasović), Lukić, M. Kerkez, Prijović, Mijailović, Tomović (Mijić), Martinović.