Moćni Spartak u vojovođanskom derbiju

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 2. mart 2024. • 08:18 •

Verovatno ni najveći optimisti nisu očekivali da u vojvođanskom odbojkaškom derbiju Spartak može tako ubedljivo da savlada Vojvodinu kao što se to desilo sinoć. Golubovi su odigrali najbolju partiju u sezoni, istina i gosti su im malo u tome pomogli, a sve je to bilo dovoljno za ubedljivu pobedu od 3:0 (25:15, 25:17, 25:19)

Spartak je napao protivnika snažnim i tačnim servisom, te je brzo poveo sa 8:2. Očekivani odgovor Novosađana nije stigao, Mašulović i Jungić su bili odlični u napadu kojim je sjajno rukovodio Vulikić. Kasnije stiže i dobar blok za potpunu dominaciju.

Slično je bilo i u drugom setu, razigrao se Mašulović, a uprkos brojnim promenama u postavi, trener gostiju nije uspeo da pronađe dovoljno raspoloženih igrača koji bi se suprotstavili moćnom Spartaku. Džasper u finišu seta drži značajnu razliku.

Najviše borbe bilo je u trećem setu. Stanković je uspeo na kratko da odgovori raspoloženom Mašuloviću, Vojvodina je povela sa 5:3. No, stiže odgovor Spartaka u vidu serije od 5:0, Džasper je dobro napadao, Vulikić servirao za 17:13. Finiš seta, a i meča, protekao je u znaku najefikasnijeg dvojca Mašulović – Džasper.

Spartak: Mašulović 21 (1 bl, 3 as), Jungić 6 (1 bl), Tončić, Peić (libero), Lečić, Vulikić 3 (2 as), Flores, Šuvački, Šebek, Pavlović 4, Džasper 15 (1 bl, 2 as), Tešović, Tumbas, Dulić 2.

Vojvodina: Đogić (libero), Bajandić 7, Milanović, Negić (libero), Rudić 4 (1 bl), Elezović 3 (1 as), Ubiparip 4, Stanković 14 (1 bl, 1 as), Kokeza, Kulpinac, Kisić, Dakić, Savovski 2, Kopitić 3 (1 bl).