instagram

Vulić sačuvao Golubove

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 26. februar 2024. • 07:53 •

Vulić sačuvao Golubove Foto: FK Spartak

Vojvođanski fudbalski derbi u Novom Sadu okončan je bez pobednika, ali i bez golova – 0:0. Jedan od najzaslužnijih za bod Golubova na „Karađorđu“ sigurno je Aleksandar Vulić, golman Subotičana, koji je bio raspoložen tokom svih 90 minuta utakmice, a pogotovo u sudijskoj nadoknadi kada je sjajnom reakcijom zaustavio šut Ivanovića sa pet metara.

Nije to bila jedina situacija u kojoj je Vulić blistao, a na pravom testu prvi put je bio u 20. minutu, kada je Zadi Seri pokušao da ga savlada. Bio je to tek uvod, a Vulić je izašao kao pobednik i u okršajima protiv Lazarevića, Crnomarkovića, Zukića, Radulovića i Vukanovića. Istina, tresla se mreža Subotičana u 36. minutu, ali je Milosavljeviić pogodio iz ofsajda.

I u drugom poluvremenu je domaći tim bio dominantan. Opet su Novosađani imali inicijativu, pa i šanse, ali promene rezultata nije bilo. Ostaje upisana jedna prilika Todoroskog za Golubove, ali je bilo jasno da je Spartak posvećen defanzivi protiv raspoloženog, ali neefikasnog domaćina.

Vojvodina: Rosić, Lazarević, Crnomarković, Korać, Giorbelidze, Petrović (75. Savićević), Milosavljević, Zukić, Radulović (79. Nikolić), Vukanović (79. Ivanović), Zadi Seri (86. Malbašić).

Spartak: Vulić, Bogićević, Martinović, Kerkez (79. Krsmanović), Mijailović, Đurasović (69. Tošeski), Lukić, Tomović (79. Mijić), Prijović, Babić (61. Todoroski), Mudrinski.