Radost u Subotici

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 24. februar 2024. • 12:20 •

Dobar meč u Subotici odigrale su odbojkašice Spartaka, a uz dobru partiju stigla je i pobeda – Golubice su sa 3:1 (25:11, 22:25, 25:17, 25:23) došle do važnih bodova pred domaćom publikom.

Uz dobre servise Ane Jaramazović, Spartak pravi seriju od 6:0 za prednost od 11:5 u prvom setu. Funkcionisao je i blok domaćih, a serija grešaka sa druge strane olakšava Subotičankama put do prvog osvojenog seta.

Vodi Spartak sa 6:2 u drugom setu, pa i sa 9:5, 11:8, ali malo po malo Omladinac stiže do preokreta – Marinkovićeva poentira za 16:15. Stojanovićeva dodaje dva asa za 21:17, ali odgovara Jekovićeva za 21:21. Dramu u finišu okončava Klopićeva blokom.

Vodi domaći tim sa 6:1 u trećem setu, šansu koristi Elizarova, a uskoro je bilo ubedljivih 21:12 za Spartak.

Najveća borba viđena je u četvrtom setu, a Spartak ga osvaja na krilima Li Yao koja je napadala u serijama, prvo za 11:8, uskoro i za 22:20. Zubićeva okreće na 23:22, ali tandem Yao – Elizarova osvaja završne poene za domaći tim.

Spartak: Yao 22 (2 bl, 3 as), Korolija, Jeković 10 (1 bl, 1 as), Žigić (libero), D. Korolija, Elizarova 8 (4 bl), Džaković, Matić, Klisura 17 (1 bl), Baić 3 (2 bl, 1 as), Jaramazović 8 (1 bl, 2 as), Dimitrić (libero), Ristanović.

Omladinac: Lazović 4 (1 bl, 2 as), Stojanović 7 (3 as), Burka (libero), Keser (libero), Vujović, Marinković 13 (3 bl, 2 as), Praščević, Jevtić 2, Zubić 11 (1 as), Danilović 3 (1 as), Klopić 8 (4 bl, 1 as), Stjepović 16 (1 bl, 3 as), Gagić.