Bez bodova u Subotici

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 19. februar 2024. • 08:18 •

Fudbaleri Spartaka ostali su bez bodova na prolećnoj premijeri u Subotici – sa 1:0 (0:0) savladala ih je ekipa Mladosti iz Lučana koja je odigrala meč na rezultat.

Spartak jeste imao inicijativu u prvom poluvremenu, više obećavajućih napada, ali je nedostajalo pravih prilika, dobrih lopti ka napadačima, pa i golova. Jednu od boljih šansi imao je Ognjen Mudrinski, ali je golman Stamenković bio oprezan, pa se njegova mreža nije tresla u prvom delu igre. Delovalo je da bi Spartak mogao da pripreti i posle prekida, ostaju upisana dva obećavajuća pokušaja posle kornera, te atak Todoroskog iz slobodnog udraca.

U 68. minutu gosti su izveli ono čemu su težili tokom većeg dela meča – lepu kontru. Ćirić je primio dugu loptu, a potom proigrao Frajdeja koji postiže jedini pogodak na meču. Do kraja meča Spartak je opet imao inicijativu, želeli su Golubovi pogodak, ali do njega nisu stigli.

Spartak: Vulić, Bogićević, Ćalasan, Martinović, Prijović, Lukić, Tomović (82. Mijić), Todoroski  (64. Bijelović), Babić (75. Ubiparip), Rošević (64. Stanojev), Mudrinski.

Mladost: Stamenković, Joksimović, Cvetinović, Andrić, Udovičić (90. Leković), Ćirić (72. Žunić), Tumbasević, Pejović, Varjačić, Frajdej (90. Ćirković), Silue (46. Bojić).