instagram

instagram

Ub bolji od Spartaka

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 18. februar 2024. • 08:48 •

Nije bilo iznenađenja na gostovanju Spartaka u Ubu, domaća ekipa je, u nastavku Super lige Srbije za odbojkašice, stigla do ubedljive pobede od 3:0 (25:16, 25:15, 25:17). Golubice nisu uspele već na početku da se snađu u susretu protiv favorita, a loš početak ih je pratio do kraja meča.

Prvi set bio je rešen pratkično tek što je počeo. Domaće ga otvaraju serijom od 12:1, a Spartaku je uspelo tek da popravi utisak. Stigle su odbojkašice iz Subotice, nakon dobrog bloka, do 15:18, ali tada vežu i dve greške.

Bilo je nerešeno početkom drugog seta, a Ub serijom od 5:0 pravi osetniju razliku. Dva asa Kutlešićeve, a vezani poeni Alfonso donose domaćima dvocifrenu prednost – 17:7. Brzo je bilo i 20:9, a Spartak, kao i u prvom setu, uspeva tek da popravi utisak.

Najbolje su Golubice igrale u trećem setu, parirale su protivnicama, pa i povele sa 14:12. Ipak, u finišu seta Kutlešićeva dobro servira za kraj meča.

Ub: Zarić, Petrović 5 (1 bl, 1 as), Cvetićanin 1, Marjanović (libero), Rogić, Novosel 14 (2 bl, 2 as), Perović 7 (2 bl), Petranović 8 (2 bl), Tadić (libero), Alfonso 15 (1 as), Mitrović, Kutlešić 10 (1 bl, 3 as).

Spartak: Yao 12, J. Korolija, Jeković 8 (2 bl), Žigić (libero), D. Korolija 2 (1 bl), Elizarova 1 81 as), Džaković, Matić 2, Klisura 7 (2 as), Baić 4 (1 bl), Jaramazović, Dimitrić (libero), Ristanović,