Pobeda ipak upisana

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 17. februar 2024. • 09:33 •

Verovatno teže nego što je bilo očekivano odbojkaši Spartaka savladali su ekipu Borca iz Starčeva sa 3:1 (23:25, 25:19, 25:23, 27:25). Rival jeste trenutno poslednjeplasirana ekipa na tabeli, ali ostaje utisak da je malo nedostajalo da se totalno „pomrse“ konci Golubovima koji su, istina, opet imali kadrovskih problema.

Greške Spartaka na početku meča osokolile su protivnika koji vodi sa 15:10 i 18:11. Spartak je, nakon kontre Floresa najavio da može bolje, stižu Subotičani na 20:21, ali stižu i nove greške. Gosti tako osvajaju prvi set i pokazuju da će se boriti za svaki poen.

Shvatili su Subotičani poruku, odigrali su bolje drugi set. Servis ih je u jednom periodu odlično služio, slede dobri napadi, za prednost od 17:11, a uskoro je bilo i 22:15, posle poena Dulića.

Treći set prvo donosi prednost Borca od dva poena, potom Spartak okreće, vodi sa 8:6, 17:13 i 20:17. Gosti se nisu predavali, Nikolić donosi preokret – 21:20, ali je blok Pavlovića vratio Subotičane na pravi put.

Vodili su odbojkaši Borca sa 10:6 u četvrtom setu, finiš seta ekipa iz Starčeva čeka uz prednost od 19:16. Ćirović donosi gostima sve set lopte, a Flores ovoga puta spašava situaciju. Stiže preokret, dolaze Golubovi do meč lopte, prvu su propustili, ali je potom Džasper sa servisa okončao meč u Subotici.

Spartak: Poljaković, Jungić 8 (1 as), Tončić, Peić (libero), Lečić, Vulikić 1, Flores 20 (2 bl), Šuvački, Šebek (libero), Pavlović 7 (2 bl), Kujundžić, Džasper 19 (1 bl, 2 as), Tumbas.

Borac: Stefanović 2 (1 bl, 1 as), Ćirović 16 (1 as), Miletić (libero), Nikolić 15 (2 bl), Madić 6 (2 bl), Nestorović, Fet 9 (2 bl), Luković (libero), Jović, Poznić, Da Silveira 16 (1 bl, 1 as), Knežević 5, Ninić, Rajković.