U Kruševcu osvojen bod

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 13. februar 2024. • 09:16 •

Prvi bod u nastavku superligaške sezone fudbaleri Spartaka osvojili su na premijeri u Kruševcu gde su odigrali nerešeno 1:1 (1:1) protiv domaćeg Napretka, a ako je suditi po izveštajima sa meča, bliži „trojci“ bio je tim iz Subotice.

Spartak stiže do prednosti u 18. minutu, nakon prekida. Korner je izveo Tomović, lopta stiže do Martinovića, a potom i do Prijovića koji postiže pogodak protiv svog bivšeg kluba. Još jednu dobru priliku imao je Mudrinski, ali od duple prednosti nije bilo ništa. Domaći su pretili preko Đ. Jovanovića i Krstića, a onda, u 38. minutu S. Jovanović donosi izjednačenje. To je bio i rezultat prvog poluvremena, iako je šansi bilo na obe strane.

Drugi deo počinje boljog igrom Subotičana. Agilni su bili Rošević i Mijić, dok sa druge strane Jovanović na kratko otklanja pritisak, a Golubovi će najviše žaliti za šansom Bijelovića koji je u 72. minuntu pogodio prečku.

Napredak: Savić, Marinković, Mršić, Vukajlović, S. Jovanović, Krstić, Zličić (78. Marjanović), Ljubomirac, Đ. Jovanović (63. Stanojlović), Blagojević, Majdevac (71. Bojović).

Spartak: Vulić, Bogićević, Ćalasan, Martinović, Prijović, Tomović, Lukić, Mijić (66. Todoroski), Babić, Mudrinski (85. Ubiparip), Rošević (70. Bijelović).