Kraj serije u Kragujevcu

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 12. februar 2024. • 09:17 •

Sjajna serija odbojkaša Spartaka prekinuta je u Kragujevcu. Domaći Radnički je u nastavku Super lige Srbije sa 3:1 (25:17, 21:25, 25:21, 25:20) savladao Golubove kojima je nedostajalo više raspoloženih igrača. Sjajan je poenterski bio Veljko Mašulović, ali je nedostajala podrška.

U prvom setu Goić i Ivanković prave razliku, pa domaći na startu vode sa 11:5. Spartak nije uspeo da odgovori, a uz dva bloka Radevića Kragujevčani imaju ogromnih 20:10.

Golubovi bolje počinju drugi set, vode sa 10:6 preko Mašulovića, dok Radnički preko Radevića poravnava na 14:14. Blok Pavlovića donosi Subotičanima tri poena prednosti, a Mašulović je bio tačan u finišu seta.

Domaći su konstantno imali prednost u trećem setu, Golubovi su imali minimalni zaostatak, do bloka Krasteva za 18:13. Uskoro Stoilović napada za 24:19.

I u četvrtom setu blok je bio saveznik Radničkog koji vodi sa 9:5, a na isti način Kragujevčani vode i sa 19:15. Povratka Spartaka više nije bilo...

Radnički: Krastev 15 (1 bl, 1 as), Ivanković 15 (1 bl, 1 as), Goić 14 (3 bl, 1 as), Jović (libero), Kostić 3 (2 as), Vukmirović, Damnjanović, Milutinović, O. Vidović, Stoilović 15 (1 bl, 3 as), Radević 10 (4 bl), Đ. Vidović (libero), Ranković, Sekulić.

Spartak: Mašulović 29 (1 bl, 2 as), Jungić 5, Tončić, Peić (libero), Lečić 7 (3 bl,), Vulikić 2 (1 bl), Flores, Šuvački, Šebek (libero), Pavlović 7 (1 bl), Džasper 5, Tešović, Tumbas 3 (1 bl), Dulić.