Spartaku derbi pobeda

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 11. februar 2024. • 11:44 •

Što su želeli košarkaši Spartaka su i ostvarili – u derbi susretu Košarkaške lige Srbije savladali su
ekipu Zlatibora sa 79:71 (19:16, 22:24, 24:14, 14:17), a kako je u prvom krugu takmičenja Zlatibor slavio sa +6, onda je ekipa iz Subotice stigla i do željene „duple“ pobede.
Utakmica je odlučena u trećoj četvrtini kada su Golubovi zaustavili trojkaški nalet gostiju, a kada je odbrana krenula da funkcioniše onako kako to trener Jovanović želi, automatski je i protok lopte u napadu bio bolji, a to, naravno, donosi i otvorene šuteve.
U prvoj i drugoj četvrtini vođena je prava „rovovska bitka“, ekipe su se uzdale u svoje adute, Zlatibor u brži napad i šuterske virtuoze, a Spartak u pomenutu odbranu i veći broj igrača koji mogu da odgovore zadatku.
Rebec je, pre svih, mučio igrače Spartaka, a kada su početkom treće četvrtine gosti poveli sa 47:43, a posle i propustili posed da ubedljivije povedu, Golubovi uzvraćaju udarac. Serijom od 10:0 Spartak vodi sa 53:47, dok poslednju četvrtinu Spartak čeka sa +11.
U jednom momentu Subotičani u završnoj četvrtini vode i sa 17 poena razlike, Rebec je pokušao da vrati svoju ekipu u bolji ritam, ali nije imao ni raspoloženih saigrača, pa ni šanse protiv koncentrisanih domaćih košarkaša.

Spartak Office shoes: Cerovina 3, Stepanović 2, Kutlešić 8, Milisavljević, Radosavljević 6, Medarević 20, Tejić 11, Bojić 4, Lazić 3, Gordić 5, Sokolović 8, Barna 9.
Zlatibor Gold Gondola: Zahiragić 6, Glišić 8, Liutič 2, Đukanović 13, Nikolić 11, Matović, Špan, Kovačević 4, Rebec 22, Čorbić, Stojičić 5.