instagram

instagram

Pobeda posle maratona

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 8. februar 2024. • 08:17 •

Nakon maratonskog meča u Subotici odbojkašice Spartaka su savladale Radnički iz Beograda sa 3:2 (23:25, 25:23, 25:16, 23:25, 15:5). Bila je to utakmica koja je pokazala da su Golubice napredovale u proteklom periodu, ali i da im još nedostaje uigravanja, pa i samopouzdanja.
Realno, mogle su posao završiti i ranije, ali raduje i podatak da su u petom setu uspele da brzo zaborave propuštene šanse, te da serijom od 13:1 ostave rivala bez ikakvih šansi.
Spartak je imao šansu da dobije prvi set, što bi možda otvorilo put do lakše pobede – ali nije. Od 16:11, Spartak stiže do zaostatka od 21:24...
Drugi set donosi dosta preokreta, a Radnički pred finiš seta vodi sa četiri poena razlike. Stiže odgovor, Klisura je dobro napadala, Korolija servisala, a Džakovićeva blokirala za preokret – 23:21, pa i izjednačenje.
Serijom od 8:1u trećem setu Spartak pravi razliku, igrala je tada dobro Ana Jeković, a sve je tada išlo na ruku domaćoj ekipi.
Takva igra se prenela i u četvrti set, Spartak je vodio sa 11:7 i 16:9, ali su onda Golubice zastale. Pruženu šansu ekipa Radničkog koristi, pa meč vodi u peti set, gde je, kako je već i napisano, domaći tim ipak bio stabilan i dominantan.
Spartak: Jao 9 (1 bl), J. Korolija, Jeković 17 (2 bl, 3 as), Žigić (libero), D. Korolija 9 (1 bl, 4 as), Elizarova, Džaković 16 (7 bl, 5 as), Matić 6 (1 bl), Klisura 24 (1 bl, 1 as), Baić 4 (2 bl, 2 as), Jaramazović 2 (2 bl), Dimitrić (libero), Ristanović.
Radnički: Cesar 22 (1 bl, 1 as), Radmilović 1, Drewniok 26 (1 bl, 1 as), Tomović 3 (1 bl), Ostojić, Simovski 9 (2 as), Miščević, Vukmanov Šimokov, Simić 1 (1 bl), Lekić, Žigić, Baković (libero), Stanojević 11 (2 bl), Radaković (libero).