Finiš za pobedu

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 6. februar 2024. • 07:35 •

U ponedeljak, u nestandardnom košarkaškom terminu, subotički Spartak je na gostovanju u Beogradu savladao ekipu Dinamika sa 76:61 (11:22, 15:18, 22:15, 25:9). Meč je pokazao dva lica Golubova i dva suprotna poluvremena i veliki preokret Subotičana u drguom poluvremenu
U prvih pet minuta domaći stižu do prednosti od 6:2, Spartak se vraća, drži ritam, do 11:12, a onda Joksimović i Nerandžić prave ekspresnu seriju od 10:0. Šljivančanin povećava prednost domaćih u drugoj četvrtini, Dinamik vodi i sa 31:16 u 15. minutu. Barna i Gordić vraćaju polako Spartak u igru, pridružio im se i Lazić sa pet vezanih poena, a Sokolović spušta zaostatak na -8.
Igrali su Golubovi sa više energije u drugom poluvremenu, počeli su da kontrolišu skok, da igraju bolju odbranu, ali i brži napad. Iz takve igre stiže preokret, Cerovina u 25. minutu pogađa za 40:39. Uspeli su domaći da povedu još jednom, bilo je 48:42, a pred završnih 10 minuta Dinamik vodi tek sa pola koša.
Golubovi završnu četvrtinu počinju serijom od 9:0, potpuno su zatvorili prilaz košu, a uz samo devet poena u poslednjih deset minuta košarkaši Dinamika nisu imali čemu da se nadaju.
Dinamik: Ristić 4, Trifunović, Paunović 12, Nerandžić 11, Petrović, Šljivančanin 20, Vlajić, Šulović, Malešević 2, Joksimović 8, Pen 4, Ponjavić.
Spartak: Cerovina 15, Cvetković, Stepanović 14, Kutlešić 5, Radosavljević 3, Medarević 2, Tejić 4, Bojić 4, Gordić 8, Lazić 5, Sokolović 2, Barna 14.