Odbojkaši u seriji

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 5. februar 2024. • 07:57 •

Sjajne rezultate beleže odbojkaši Spartaka u 2024. godini, a osetila je to i ekipa Jedinstva iz Stare Pazove koja je u Subotici ostala bez bodova, ali i bez osvojenog seta. Uz još jednu dobru igru stigla je maksimalna pobeda Golubova od 3:0 (25:23, 25:13, 25:22).
Spartak je bio favorit u ovom duelu, a takvi mečevi znaju biti teški, dok se to „breme“ na prevaziđe. Tako je bilo i u prvom setu, gosti su uspevali da prave problem, pogotovo kada su poveli sa 20:16. Onda, srećom, kreće da radi „mašina" Subotičana, dobar servis Džaspera, dobar blok Vulikić i dobar napad Mašulovića spojili su se u osvojeni set.
Serijom od 9:1 u drugom setu Subotičani konačno pokazuju u kakvom su ritmu, a nije se menjao odnos snaga ni u momentima kada je na terenu u Hali sportova zaigrala i postava sa igračima koji su do sada imali manju minutažu.
Tako je bilo u trećem setu, kada su Subotičani stigli do značajne prednosti, Jovanović, trener Subotičana, iskoristio je priliku da odmori nosioce igre, ali i da razigra mlađe snage.
Spartak: Mašulović 16 (3 bl, 1 as), Jjungić, Tončić, Peić (libero), Lečić 5 (2 bl), Vulikić 2 (2 bl), Flores 7 (2 as), Šuvački, Šebek (libero), Pavlović 6 (3 bl, 1 as), Džasper 8 (1 bl, 2 as), Tešović, Tumbas 3, Dulić 2 (1 bl).
Jedinstvo: Vukelić 1, Kaurin (libero), Ćuk, Domonji, Pešut 6, Radišić, Eremić 4, Ristić 4, Bjelica 6, Topalović 1, Škrbić (libero), Micić 11 (2 as), Marjanović, Konićanin 5 (2 bl).