Ponovo u dobrom ritmu

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 26. januar 2024. • 07:11 •

Košarkaši Spartak Office shoes-a su, čini se, ponovo u dobrom ritmu, a nakon lošeg izdanja u Vršcu, Golubovi ponovo pobeđuju. U nestandardnom košarkaškom terminu, u četvrtak, Spartak je sa 99:78 (26:21, 25:22, 27:18, 21:17) savladao ekipu Metalca, predvođen sjajnim Aleksandrom Cvetkovićem.

Goste je u prvoj četvrtini držao solidan šut sa distance, ali je Spartak diktirao tempo. Odbrana je radila svoj deo posla, u napadu nije bilo mnogo grešaka, pa prvi deo meča ostaje Spartaku u plusu za 5 poena.

Druga četvrtina nosi greške Spartaka, nekoliko loših napada, što otvara priliku za kaznu. Grubor donosi prvu i jedinu prednost Metalcu – 41:40. U završnim minutima druge četvrtine sve dolazi na svoje mesto, Cvetković je diktirao igru Spartaka, a razigrali su se Lazić i Barna za +8 na poluvremenu.

Mučio je Golubove iskusni Lešić u trećoj četvrtini, Valjevčani su se nadali da mogu da se vrate u igru, ali tako nije mislio Cvetković. Pokazao je šta može, vezao je seriju od 12 uzastopnih poena, pratila je to i dobra odbrana, pa treći period domaći tim završava sa +17.

Spartak je posao završio početkom završne deonice, pa ni malo opuštanje na kraju nije donelo nikakvu opasnost.

Spartak Office shoes: Cerovina 3, Cvetković 23, Stepanović 3, Milisavljević 3, Radosavljević 4, Medarević 12, Tejić 3, Bojić 6, Lazić 15, Gordić 6, Sokolović 6, Barna 15.

Metalac: Bajić 6, Sinovec 5, Đuran 5, Grubor 9, Xu, Dye 19, Popović 10, Obradović, Gnjato, Lešić 22, Janković, Teofilović 2.