Propustili priliku

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 21. januar 2024. • 08:56 •

Košarkaši Spartaka propustili su priliku da se izjednače sa Vojvodinom u trci za prvo mesto u KLS-u. Savladao ih je u derbi meču Vršac, sa 87:66 (19:19, 30:15, 20:15, 18:17), koji je pokazao da i u ekipi iz Subotice ima slabosti koje su se ovoga puta ogledale kroz čak 19 izgubljenih lopti.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri, dosta čvrstoj, uz veliku borbu, ali je sve na kraju završeno sa 19:19.

Trojku za 26:26 u 14. minutu pogađa Cvetković, a onda sledi serija gešaka u igri Golubova. Filip u dve situacije realizuje 2+1, doneo je ukupno 8 poena u dva minuta pa je već u 16. minutu bilo 36:28. Do kraja četvrtine Vršac vodi sa 49:34.

Nisu umeli Golubovi da brzo odgovore po povratku sa pauze, a nakon izgubljene lopte Medarevića, Haskin pogađa trojku za velikih 61:39 u 26. minutu. Subotičani nisu uspeli da do kraja meča naprave značajniju seriju, pa su morali i da se pomire sa porazom.

Vršac: Disić, Simić 16, Đorđević 12, Stefanović 12, Šerbek 6, Slo. Jovanović 5, Filips 18, Ste. Jovanović 10, Nedeljković, Vuković, Haskin 5, Jeković 2.

Spartak: Cerovina 13, Cvetković 8, Stepanović 8, Kutlešić, Milisavljević 4, Radosavljević 9, Medarević 4, Bojić 9, Lazić 3, Gordić, Sokolović 2, Barna 6.