Vojvodina nanela prvi poraz Spartaku

RTV Subotica • Vlado Šućur • 25. oktobar 2021. • 18:27 •

Odbojkaši Vojvodine savladali su Spartak u Subotici rezultatom 1 - 3 i tako plavo belima naneli prvi poraz u sezoni.

Aktuelni šampioni su od prvog seta zaigrali maksimalno angažovano. Napadali su servisom, akcijekroz sredinu su funkcionisale odlično a raspoložen je bio i korektor Radoslav Parapunov. Sve to bilo je dovoljno za 20-25 u prvom i 21-25 u drugom setu. Spartak je tek u trećem setu dostigao željeni nivo igre, posle sigurnijeg prijema usledili su i bolji napadi, iskoristili su domaći i malo opuštanje u igri novosađana i dobili ovaj period rezultatom 25 – 20 uz lepu podršku publike koja je u subotičkoj hali sportova umela da nagradi dobru igru domaćina. U četvrtom setu gosti su potvrdili kvalitet ekipe koja je prvi favorit za titulu i ove sezone. Veći procenat uspešnih napada preko korektora uz devet grešaka protivnika crveno belima iz Novog Sada bilo je dovoljno za 20 – 25 i pobedu posle četiri seta.