Proleter slavio u Subotici - meč obeležili bivši igrači Spartaka

RTV Subotica • Vlado Šućur • 19. oktobar 2021. • 19:25 •

Rukometaši Spartaka poraženi su u subotičkoj Hali sportova od Proletera iz Zrenjanina rezultatom 29 – 34 u meču petog kola B grupe Arkus lige.

Uvodni minuti pripali su domaćinu. Jevtović je započeo silovito i dva puta pogodio kroz sredinu. Pridružio se Potpara a Spremo je sa pozicije kružnog napadača oneo Spartaku 5 – 0 . Proleter je tek u sedmom minutu stigao do gola preko Miroslav Jovanovskog. Veliki deo prvog poluvremena pripao je subotičanima čija se prednost sve do dvadesetog minuta kretala u rasponu od 3 do 5 pogodaka. Usledila je bolja realizacija gostiju koju je sa dva gola inicirao Nikola Antić da bi u samoj završnici prvog dela Ivić pogodio za 15 – 14.

Bivši igrač Spartak Uroš Kolundžić je izjednačio već u prvom minutu nastavka pošto je bio koncentrisan sa linije sedmerca i doneo dodatnu sigurnost u igru svog tima. Uspeli su gosti da pronađu dobra rešenja u napadu, pa je odličnom Todoru Radoviću na golu Spartaka bilo znatno teže nego u pervom delu. U periodu između 40. i 50. minuta redom su pogađali, Antić, Jovanovski, Barjaktarović, gosti su igrali stabilno sa igračem manje a efikasno kada su imali čoveka više i praktično obezbedili važnu pobedu. Igračem utakmice progrlašen je brzonogi bek Miroslav Jovanovski a vredi istaći učinak Kolundžića i Antića kao i dobru partiju Antelja na golu. U poraženom timu istakli su se Porpara i Radosavlljević ali je za bolji rezultat bilo potrebno više raspoloženih igrača.