Goleada, VAR i pobeda Spartak Ždrepčeve krvi

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 23. avgust 2021. • 15:09 •

Spartak Ždrepčeva krv je dočekao Napredak iz Kruševca u okviru šestog kola Ling long Superlige. Posle mnogo uzbuđenja, VAR tehnolgije, i čak pet golova slavili su plavo beli rezultatom 3-2.

Pred početak meča predsednik kluba Nikola Simović je uručio Milanu Marčiću dres Spartaka sa brojem 100, povodom jubilarnog nastupa odličnog veziste.

Već u petom minutu Spartak Ždrepčeva krv zapretio je preko raspoloženog Todoroskog ali je njegov udarac otišao preko gola. Isti igrač je pokušao iz drugog plana nekoliko minuta kasnije ali ponovo je izostala realizacija. Visok tempo doneo je još nekoliko pokušaja na obe strane ali su mreže mirovale sve do 32. minuta kada je Tufegdžić uposlio Srđana Hrstića a ovaj prosledio loptu u mrežu za 1-0.

Nije proteklo mnogo a plavo-beli su se ponovo radovali, i ponovo je strelac bio Hrstić koji je u maniru vrsnih napadača primio loptu na ivici šesnaesterca, pogledao ka kolu i poslao precizan šut u dalji ugao za 2-0.

Umesto sigurnije igre koju bi kontrolisali domaći, Napredak je ofanzivnijom igrom u drugom delu uspeo da se vrati u meč. Stefan Jovanović je smanjio na 2-1 u 60. minutu. Nakon što plavo-beli nisu iskoristili dve dobre šanse gosti su stigli do izjednačenja preko Marjanovića u 77. minutu.

Ekipa Napretka mogla je da bude zadovoljna igrom u drugom delu, bili su gosti blizu boda u Subotici, ali je Spartakov rezervista Furtula oboren u kaznenom prostoru a siguran izvođač jedanaesterca bio je Lazar Tufegdžić za konačnih 3-2.