U Vojvođanskom derbiju četiri gola ali bez pobednika

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 17. avgust 2021. • 14:38 •

Meč između Spartak Ždrepčeve krvi i Vojvodine u okviru petog gola Superlige opravdao je naslov Vojvođanskog derbija.Posle velike borbe i visokog ritma, posebno u drugom poluvremenu, na kraju je bilo 2-2 i timovu su podelili bodove.

Već na samom početku plavo beli su zaigrali odlučnije i pomerili težište igre blizu gola protivnika. Konkretniju priliku imalu su u 26. minutu kada je šutirao Lazar Tufegdžić ali je lopta prošla pored stative. Ubrzo je Vojvodina uspela da kazni neopreznost u odbrani domaćih pošto je Simić bio precizan na asistenciju raspoloženog Čovića. Rezultatski zaostatak nije pokolebao fudbalere Spartak Ždrepčeve krvi koji su ubrzo vratili kontrolu igre na sredini terena ali do isteka 45. minuta nije bilo realizacije.

Tek u drugom poluvremenu dva tima pokazala su očekivanu uigranost i kvalitet. Bilo je prilika na obe strane sve do 50 minuta kada je Tufegdžić prošao po desnoj strani a potom lucidno vratio lkoptu u srce šesnaesterca odakle je Marčić preciznim udarcem doneo izjednačenje Spartaku. Plavo beli su nastavili u dobrom ritmu. Nikola Srećković je u 57 minutu odlično izveo slobodan udarac a istakao se golman novosađana Nikola Simić. Svega tri minuta kasnije pomenuti Srećković uputio je još jedan snažan šut iz daljine a Simić je ovaj put bio nemoćan. Radost navijača plavo belih nije dugo potrajala pošto je svega šest minuta kasnije Vojvodina izjednačila preko Simića i kako se ispostavilo,obezbedila bod u Subotici.Ekipa Spartak Ždrepčeve krvi podiže formu u domaćem šampionatu a priliku za novo nadigravanje imaće na svom terenu i narednog vikenda kada će ugostiti kruševački Napredak.

Tekst je objavljen u okviru projekta Subotica – život, ljudi, događaji, koji je sufinansiran sredstvima iz budžeta Grada Subotice. Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.