Spartak izgubio od Crvene zvezde

RTV Subotica • Vlado Šućur • 2. avgust 2021. • 13:17 •

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi poraženi su od Crvene Zvezde rezultom 3-1 u okviru 3. kola Linglong Superlige Srbije.

Na početku utakmice imali smo priliku da prisustvujemo jos jednom u nizu jubileja. Miljenik subotičke publike Noboru Šimura upisao je stoti nastup u dresu Spartaka.

Na samom početku utakmice domaći su zapretili upravo preko Šimure, ali je Gordić, otklonio opasnost. Nije mnogo trebalo gostima da preuzmu terensku inicijativu i stignu do prednosti. Aleksandar Katai je uposlio Mirka Ivanića na ivici kaznenog prostora, a on loptu plasirao u gol za 0:1 već u 5. minutu

Smenjivali su se napadi, a onda se su Subotičani konačno uputili šut ka golu. Srećković je uputio pas ka Miloševiću, a on centrirao pred gol, za malo je zakasnio Hrstić i propustio priliku da izjednači. Igrao se 26. minut, Nikola Srećković izuzetno raspoložen za igru brzo je prošao uz levu aut liniju, uputio centaršut ka Tufegdžiću na drugoj strani. Na putu se isprečio Radovan Pankov i u želji da otkloni opasnost plasirao loptu u sopstvenu mrežu za 1:1 i radost subotičana. Zvezda je pojačala tempo i u 39. minutu Ben je glavom plasirao loptu u mrežu Spartaka. Sudija je pokazao da je postignut pogodak iz nedozvoljene pozicije, ali je posle konsultacija i provere VARA gol priznat i gosti su ponovo poveli – 1:2.

U drugom poluvremenu ekipa Dejana Stankovića stvarala je mnogo prilika ali je mreža plavo-belih bila mirna do pred sam kraj utakmice kada je u 90. minutu Katai uputio loptu za Krstovića koji je prosledio u gol za konačnih 1-3.

U narednom kolu Linglong Superlige Srbije fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi gostuju ekipi Mladosti u Lučanima.