“Bowling Stonsi” počeli drugi deo takmičenja u Prvoj ligi Srbije

TV Sombor • Redakcija TV Sombor • 8. februar 2023. • 00:00 •

U nastavku takmičenja Prve Bowling lige Srbije, somborska ekipa “Bowling Stons” je u 8.kolu gostovala u Beogradu ekipi “Timesoft”, a u 9. kolu bila domaćin ekipi “Inel”. U susretiima sa ekipama sa dna tabele somborski “stonsi” ostvarili su jedan poraz i jednu pobedu.

Mora se priznati neočekivano u 8.kolu izgubljen je susret u Beogradu sa ekipom “Timesoft” rezultatom 13:3 (4.150:4.125). Neočekivano zato što su somborski “Stonsi” ekipa koja želi mesto u završnici lige dok su beograđani pri dnu tabele. Ipak “Timesoft” je bolje otvorio meč i zasluženo dobio prva tri seta. Naredna tri su završena bez pobednika, a domaćinu su pripali i dodatni bodovi na srušene pinove. U somborskom sastavu na visini zadatka su bili su Predrag Mandić sa 1.119 srušenih pinova i Oto Imre sa 1.006 pinova. Od Marka Minića (709), Suzane Đanić (658) i Slobodan Naumov (633) se očekivalo više.

Ipak u 9. kolu za “Bowling Stonse” nije bilo iznenađenja. Na stazi gde su domaćini u Bačkom Dušanovu somborska ekipa ugostila je ekipu “Inel” iz Beograda, koja je poslednja na tabeli i pobedili rezultatom 10 : 6 (4.265:4.157). Ovoga puta najprecizniji je bio Oto Imre sa 1.111 oborenih pinova, odlični su bili I Marko Minić sa 1.078, Predrag Mandić sa 1.027 kao i Suzana Đanić sa 1.049.

“Bowling Stonsi” su sad 4. na tabeli sa 10 bodova, ispred su “Crvena Zvezda” i “Babulj Kendi” sa 12 i “Zemun” sa 16 dok su “Fortuna” i “AisSedai” 5 i 6 sa 8 bodova. Podsetimo, prva 4 mesta vode u završnicu takmičenja.