Bezdanski kajakaši na takmičenju “Olimpijskih nada 2022” u Bratislavi

TV Sombor • Redakcija TV Sombor • 13. septembar 2022. • 00:00 •

Mihajlo Dadić, Nikolas Andrić, Žofi Horvat, Eleonora Nađ i Anja Loknar, svi članovi kajak kluba „Dunav“ iz Bezdana, nastupili su u dresu Srbije na takmičenju “Olimpijskih nada 2022” u Bratislavi.

Najbolji rezultat, osvojio je Mihajlo Dadić koji je kao član posade četverca, uz Strahinju Dragosavljevića, Lazara Dubaića i Luku Jakovljevića u disciplini K4 200m (kategorija 15 – 17. godina) uzeo zlatnu medalju. Do prvog mesta na pobedničkom postolju doveslali sa vremenom 32,700 sekundi, ekipa iz Mađarske je bila druga, a ekipa Italije treća.

Medalju je uzela i Žofi Horvat (1.000 metara) koja je u paru sa Janom Sarić osvojila treće mesto u konkurenciji do 16. godina. Pored medalje, ona je zauzela i po jedno peto mesto (k1-200m do 15. godina), šesto mesto (K2-500m do 16. godina) odnosno sedmo (K2-200m do 16. godina).

Prvo mesto u B finalu, odnosno deseto mesto u generalnom plasmanu osvojila je posada dečaka u četvercu: Nikolas Andrić, Mihajlo Dadić, Luka Jakovljević, Stevan Stojanov na K4 500m u kategoriji dečaka 15 – 17 godina.

Nikolas Andrić (16) je bio deveti u trci K-1 na hiljadu metara.

Eleonora Nađ (16) je bila deveta u B finalu na hiljadu metara, dok je kao deo četverca (17. godina) na 500m zauzela treće mesto u B finalu. Deveto mesto u B finalu imala je Anja Loknar (15.godina), kao i polufinale u trci na 200m u četvercu do 17. godina.