Rvački klub “Soko” dobio proteklog vikenda još tri državna prvaka

TV Sombor • Redakcija TV Sombor • 7. jun 2022. • 00:00 •

Na seniorskom prvenstvu države u rvanju slobodnim stilom. Aleksandar Berarov (61 kg) i Miljan Rajić (74 kg) postali su prvaci države. Na takmičenju održanom u Rvačkoj akademiji u Kanjiži peto mesto osvojio je Dimitrije Marčetić. Dve zlatne i jedno peto mesto bilo je dovoljno za četvrto mesto „sokola“ među 23 ekipe koliko je imalo predstavnike na prvenstvu.

Poslednje državno prvenstvo u rvanju grčko-rimskim stilom u ovoj godini održano je u Senti za mlađe pionire. Za ekipu koju predvodi najbolji sportski trener našeg grada Gradimir Dedić osvojeno je 4 medalje. Najsjajniju je zaslužio Luka Zelić, a tri bronzane medalje osvojili su u svojim kategorijama Nikola Divjak, Dimitrije Spasojević i Mladen Opsenica.

Ovom se mora dodati da je Luka samo pre nedelju dana postao i državni prvak u rvanju slobodnim stilom, kao I to da je njegova zlatna medalja sedamdeseta titula državnog prvaka koju su od 2010. godine osvojili rvači „Sokola“.