KK “Ravangrad” je mesto u samom vrhu srpskog karatea

TV Sombor • Redakcija TV Sombor • 9. maj 2022. • 00:00 •

KK “Ravangrad”  je mesto u samom vrhu srpskog karatea

Karate klub “Ravangrad” proteklog vikenda učestvovao je na dva prestižna takmičenja u Novom Bečeju i sa oba sa vratio sa medaljama.

Na Kupu Srbije za seniorke održanom 7. maja Valentina Ostrogonac je osvojila bronzanu medalju u kategoriji seniorki -50kg. Za takmičarku koja je tek prvu sezonu seniorka ovo je izuzetan rezultat istakao je trener Slavko Vuković.

Dan kasnije na istom mestu održan je Trofej “Srbije-Dunav kup”, koji je bio izborni turnir za reprezentaciju za Balkansko prvenstvo u junu. Irina Sabljić, u kategoriji ženske nade, 2009, do 49kg, u izuzetnoj jakoj konkurenciji je osvojila srebrnu medalju dok su Anđela Vilhelm i Andor Novak osvojili bronzane medalje.

Oba takmičenja su organizovali Karate federacije Srbije i Karate saveza Vojovodine, i na njima se okupilo oko 1400 takmičara iz 94 kluba, iz cele Srbije.