KK „Dunav“ i „Sombor“ na Kupu Srbije

TV Sombor • Redakcija TV Sombor • 3. maj 2022. • 00:00 •

Takmičari Kajak klubova “Dunav” osvojili su 11 medalja na Kupu Srbije na Savskom jezeru na Adi Ciganliji.

U bezdanskoj ekipi Mihajlo Dadić je u kadetskoj kategorji osvojio drugo mesto u trci na 200 metara, treće mesto u trci na 1000 metara, dok je na upola kraćoj deonici 500m bio četvrti.

Kod kadetkinja dominire su dve takmičarke iz Bezdana. Žofi Horvat je bila prva na 200m i 500m, dok je na 1000 metara bila druga. Eleonora Nađ je osvojila prvo mesto na 1000 metara, dok je druga bila na 200m i 500m. Kod juniora najbolji je bio Nikolas Andrić sa dva vicešampionska mesta na 500m i 1000m. Juniorka Dženifer Bošnjak osvojila je bronzu na 1000 metara, dok je na 500m bila peta. Pomenimo još to da je Kevago Levente osvojio osmo mesto na najdužoj juniorskoj deonici.

Najbolji somborski senior na Kupu Srbije bio je Ervin Holpert. Ervin je u paru sa Anđelom Džombetom iz KK “Vojvodina” bio prvi na 1000m, dok je u miksu sa Kristinom Bedeč bio treći nu trci na 500 metara. U jednosedu, Holpert je bio sedmi na 1.000 metara, deveti na 500 metara.

Na Savskom jezeru na Adi Ciganliji učešće je uzelo 130 učesnika u svim uzrasnim kategorija. Osim takmičenja na Kupu izveslane su i trke prvog Nacionalnog izbornog takmičenja u grupnim posadama u konkurenciji seniora za sastav reprezentacije koja će se takmičiti na međunarodnoj sceni u Poljskoj i Češkoj ovog meseca.

Recimo i to da se od 3. do 7. maja u Bačkoj Palanci na pripremama juniorske reprezentacije nalaze članovi KK „Dunav“ Bezdan: Horvat Žofi, Andrić Nikolas, Bošnjak Jenifer, Dadić Mihajlo i Nađ Eleonora.