Dragana Jovanović osvojila bronzanu medalju na omladinskom Prvenstvu Starog kontinenta

TV Sombor • Redakcija TV Sombor • 25. april 2022. • 00:00 •

Somborski Bokseri Dragana Jovanović i Vukašin Tepić i trener Stojan Knežević bili su deo omladinske bokserska reprezentacija Srbije (do 18 godina) na Prvenstvu Starog kontinenta u Sofiji.

Našu zemlju je predstavljalo devet takmičara koji su osvojili četiri medalje. Među osvajačima je bila i Dragana koja je osvojila bronzanu medalju u kategoriji do 52 kg. Na putu do medalje pobedila je predstavnice Holandije i Grčke, dok je u meču za finale izgubila od bokserke iz Velike Britanije. Vukašin Tepić je nastupio u kategoriji do 60 kg. Nije imao uspeha, pošto je poražen već u uvodnoj borbi od boksera iz Letonije.

Zlato za Srbiju osvojila je Sara Ćirković (50 kg), srebro je pripalo Rastku Simiću (75 kg), dok je bronzu osvojio i Marko Pižurica (80 kg). Bokserski savez Srbije doneo je odluku da sve osvajače medalje nagradi novčanim nagradama (zlato – 2 hiljade evra, srebro – 1.500 i bronza – 1.000 evra), kao i stipendijama u iznosu od 50 hiljada dinara mesečno do kraja ove godine.