Šest medalja za kajakaše „Dunava”

TV Sombor • Redakcija TV Sombor • 18. april 2022. • 00:00 •

Prvenstvo Srbije na 5000 metara, u Bačkoj Palanci na “Tikvari” ,zvanično je otvorilo sezonu kajak takmičenja u sprintu.

Veoma zapaženi su bili mladi takmičari KK “Dunav” iz Bezdana. Titulu prvaka Srbije ponelo je troje kajakaša ekipe iz Bezdana. Najbolja vremena u svojoj konkurenciji ostvarili su pionir Vuk Perović, te predstavnici kadetske ekipe, Eleonora Nađ odnosno Mihajlo Dadić. Reprezentativac Srbije je jedini u ovom uzrastu sa vremenom ispod 24 minuta. Bila je ovo ujedno i najmasovnija trka sa gotovo četrdeset prijavljenih čamaca.

Anja Loknar, iako najmlađa u kategoriji pionirki, nastup je završila nekoliko zaveslaja iza pobednice i osvojila srebrnu medalju. Preostala dva odličja osvojili su članovi juniorske postave Dženifer Bošnjak i Nikolas Andrić koji bili treći u svojim kategorijama.

Ovim informacijama iz KK “Dunav” dodaju 5.mesto juniora Levente Kevago, i 4. Mesto pionira Vladimira Čapo. Talentovana Žofi Horvat, najmlađa učesnica trke kadetkinja, nastup je na žalost završila pre vremena.