Deset medalja za karatiste „Somborca”

TV Sombor • Redakcija TV Sombor • 7. mart 2022. • 00:00 •

10 medalja: 5 zlatnih, 2 srebrne i 3 bronzane dodao je svojoj kolekciji trofeja Karate klub „Somborac“.

Medalje su osvojene na karate turniru Trofej Stare Pazove’’, koji je održan u Staroj Pazovi u organizaciji karate kluba „Front“ i Karate saveza Vojvodine. Na turniru je učestvovalo 420 takmičara iz 36 klubova.

Zlatne medalje u pojedinačnom kata nadmetanju osvojili su: Boris Senjavin, Tara Jurić, David Vujić i Kristina Kosanović, koja se okitila sa dve zlatne medalje u konkurenciji kadetkinja. Srebrne medalje osvojili su Tara Jurić i Aleksandar Stojakov. Bronzane medalje osvojili su: Aljoša Stojakov, Vedran Jurić i Milana Bakić.

Bio je ovo kontrolni nastup i dobra provera mladim takmičarima ‘’Somborca’’ pred predstojeća zvanična takmičenja: Prvenstvo Vojvodine, Prvenstvo Srbije i Školsko prvenstvo Srbije .