Na sportskom susretu pobedila humanost

TV Novi Bečej • Sanja Milenković • 14. mart 2024. • 14:28 •

U hali Sportsko-rekreativnog centra „Jedinstvo“ oko 400 gledalaca uživalo je u spektaklu gde su se susrele ekipe novobečejske „Tise“ i „Loznice grada“ u okviru četvrtine finala futsal Kupa Srbije. Rezultat na poluvremenu bio je 2:0 u korist gostiju, a golove su postigli Radovanović i Maćado, oba u 4. minutu. U nastavku meča Maćado se još jednom upisuje na listu strelaca, a prvi pogodak za „Tisu“ zabeležen je autogolom Avramovića u 31. minutu. Rezultatsku razliku potom smanjuje i Đukić, da bi samo minut kasnije Da Silva uspešno šutirao za konačnih 4:2, čime su Lozničani izborili plasman u polufinale.

Pune tribine pokazale su da je Novi Bečej mesto u kome se neguje ljubav prema futsalu, ali i solidarnost, budući da je ovaj sportski događaj bio i humanitarnog karaktera. Akcija je sprovedena u saradnji sa Crvenim krstom Novi Bečej, a sakupljena sredstva namenjena su za troškove lečenja sugrađanke Jadranke Stanaćev.

U pauzi sjajne fudbalske predstave, na parketu sportskog centra oprobali su se i najmlađi polaznici Škole fudbala „Jedinstvo“. Publika je imala priliku da učešćem u humanitarnoj akciji osvoji i simbolične nagrade i ovim putem sakupljeno je nešto više od 73.000 dinara.