Ubedljiva pobeda fudbalera na gradskom stadionu

TV Novi Bečej • Danilo Gurjanov • 12. mart 2024. • 12:24 •

Nakon što su u prethodnom, 16. kolu Područne lige Zrenjanin igrali nerešeno protiv ekipe „Napretka“ u Banatskoj Topoli, fudbaleri novobečejskog „Jedinstva“ proteklog vikenda, u sklopu prvog susreta na domaćem terenu u drugom delu sezone, na gradskom stadionu u Novom Bečeju, uspešno su savladali ekipu „Banata“ iz Čente, konačnim rezultatom 5:1.

Protivničku mrežu prvi je zatresao domaći igrač Žolt Farkaš u 16. minutu utakmice, da bi već u sledećem napadu domaćini primili gol za izjednačenje. Strelac je bio Aleksandar Martinović. Minut kasnije „Jedinstvo“ je povelo sa 2:1, a pogodak je postigao Marko Lukić. U 24. minutu utakmice u listu strelaca još jednom se upisao Žolt Farkaš, za vođstvo domaćina od 3:1.

Žute kartone zaslužili su najre igrači „Banata“ Ivan Raketić u 56. minutu i Uroš Tošković u 62., nakon čega i igrač „Jedinstva“ Nikola Mesaroški u 65. minutu susreta.

Do kraja utakmice domaća ekipa postigla je još dva gola u 67. i 79. minutu, a strelci su bili Marko Lukić i Nikola Kevrešanov.

Nakon utakmice, trener „Jedinstva“ Bojan Josimović, mogao je da bude samo zadovoljan igrom svojih igrača.

Prema njegovim rečima, jedan do zaslužnih pojedinaca u susretu sa „Banatom“ bio je Uroš Stanković koji je sa nama podelio svoje utiske sa terena.