Rukometaši ,,Kikinde Grindex” bolji od ,,Jugovića” iz Kaća u Finalu Kupa Vojvodine

TV Kikinda • Redakcija TV Kikinda • 22. decembar 2022. •

Rukometaši ,,Kikinde Grindex“ osvojili su duplu krunu u finalu Kupa Vojvodine nad ,,Jugovićem“ iz Kaća nad kojim su slavili sa 31:28. Za najkorisnijeg igrača utakmice proglašen je golman ,,plavih“ Marko Gaćinović. Pored muškog finala, grad Kikinda bio je i domaćin ženskog finalnog nadmetanja u kom je ,, Mladost“ iz Nove Pazove savladala ,,Srem“ iz Sremske Mitrovice sa 30:29. Finale Kupa Vojvodine zajednički je organizovao Rukometni savez Vojvodine uz podršku lokalne samouprave. Njihovi predstavnici nsu najboljim ekipama uručili pehare i medalje. Održavanjem Finala Kupa Vojvodine još jednom je potvrđeno da je Kikinda grad sporta, a prvi čovek grada Kikinde dodao je da će lokalna samouprava u narednom periodu nastaviti da ulaže u sport kako bi i u buudćnosti bili domaćini ovakvih i sličnih turnira.